STATISTIKY ZOBRAZENÍ STRÁNEK


Každého majitele, provozovatele a výrobce internetových stránek zajímá, kolik lidí na web přijde. Statistiky, které Vám nabízím, Vám spočítají a zobrazí nejen celkové součty, ale i podrobné výpisy zobrazování jednotlivých stránek.
Pokud se výrobce stránek bude řídit těmito údaji, může web přizpůsobit k větší efektivitě!

Statistika přístupů na stránky

Můžete sledovat jednotlivé dny, jak často se uživatelé dívali na určitou část webu. Tím například zjistíte, jaká reklama na Vaše web stránky byla nejefektivnější.
Podívejte se na malou ukázku.
Ukázka
Co všechno tyto statistiky zobrazí?
Statistiky stále rozvíjím. Snažím se, aby byly přehledné pro všechny uživatele a zároveň zobrazovali všechny důležité informace. Každá statistika je upravená pro konkrétní web.
Představte si tabulku. Každým dnem přibude jeden sloupeček s datumem. Jednotlivé řádky v tabulce představují Vaše stránky (nebo vyvolanou akci) na webu (př: zobrazení kontaktu, katalogu, odeslání formuláře, ...).
Buňky v tabulce představují součty zobrazení. Ve spodním řádku jsou zobrazené celé sumy za uplynulý den.

Ukázka grafického zobrazení. Modré sloupce ukazují celkovou návštěvnost jednotlivých stránek. Oranžové sloupce ukazují návštěvnost za určité období. Celkově se přehledně dozvíte, zda stránce vztoupla, nebo klesla návštěvnost.
Ukázka
Sledování přechodů ze stránky na stránku

Tato statistika se taměřuje na pohyb uživatelů na stránce.
Podívejte se na malou ukázku:

Ukázka statistiky
(po kliknutí se obrázek zvětší)

Na této statistice uvidíte tabulku přechodů z jedné stránky na druhou. (matice souslednosti). V buňkách uvnitř najdete hodnoty které značí počet přechodů ze stránky na stránku.
Například: ze stránky profil (čtu v devátém řádku tabulky, levý sloupeček) na stránku kontakt (čtu v prvním řádku, osmý sloupec) přešlo 3 (čtu v tabulce na souřadnicích profil,kontakt) návštěvníků za určité nastavené období.
Všechny tyto informace jsou doprovázeny barevným pozadím, takže na první pohled je jasné o jakou přibližnou hodnotu jde bez přečtení čísla. Získá se tím větší přehlednost.

Statistika strávené doby na stránkách

V této statistice se dozvíte, jak velkou dobu tráví uživatelé na Vašich stránkách.
Ukázka:

Ukázka statistiky

Díky těchto informacím zjistíte, z jakých stránek se lidí dostávají na tu, kterou chcete aby viděli nejvíce. Nebo z nějaké stránky uživatelé přecházejí velmi málo na jinou, kterou by hned následnovně měli vidět. Díky těchto informacím webdesigner může upravit web, aby se stal efektivní.

Statistiky zobrazují vždy aktuální informace a jsou připravené na snadný tisk.

Na jaké web stránky mohou být tyto statistiky použity?
Nutnou podmínkou je používání PHP a podporou databáze MySQL.


Takové to statistiky používá již mnoho internetových stránek. Buďte dalšími :)

Tvorba www prezentaciCopyright (2001 - 2022) WOLFWEB.CZ